DEDIČNOSŤ A ŽIVOTNÝ ŠTÝL
Podiel dedičnosti a vplyvu životného štýlu pri vzniku rakoviny je rozdielna. Genetická predispozícia sa na vzniku rakoviny podiela menším percentom, kedy ste zdedili už choré (poškodené) gény, ktoré v tele začnú vytvárať nezdravé procesy a spôsobujú rakovinové bujnenie.
IMUNITNÝ SYSTÉM
Najväčšia a najdôležitejšia časť nášho imunitného systému sa nachádza v tráviacom trakte, konkrétne v črevách. Preto je dôležité, a pri boji s chorobami i veľmi účinné, ozdravenie čriev. Zanášanie, znečistenie čriev odpadovými produktmi oslabuje a ochromuje imunitný systém, ktorý potom nedokáže plniť svoju ochrannú funkciu a ľudské telo si nedokáže poradiť ani s takými patogénmi, ktoré by normálne fungujúci imunitný systém okamžite zneškodnil. Teda nie vírusy a baktérie, ktoré sa všade okolo nás bežne vyskytujú, spôsobujú naše ochorenie, ale neschopnosť nášho imunitného systému poradiť si s nimi. To isté napokon platí aj o rakovinových bunkách, ktoré každodenne vznikajú v našom tele a darí sa im v nezdravom kyslom prostredí. Imunitný systém však neoslabuje len nesprávna strava, aj človek s permanentne zlou náladou, negatívnym myslením a pesimistickým životným postojom oslabuje takto svoj ochranný imunitný štít. V organizme takto naladeného človeka sa vytvárajú nezdravé procesy, ktoré škodia každej jednej bunke. Akákoľvek negatívna myšlienka zhoršuje funkčnosť imunitného systému. Platí to aj v prípadoch, ak sa človek núti robiť niečo, čo v hĺbke svojej duše odmieta, čo je v rozpore s jeho svedomím, výchovou, ak sa za niečím príliš ženie, alebo ak si robí prehnané starosti, či prechováva vo svojom vnútri hnev na seba, či na iných. Tým všetkým totiž zaťažuje svoj imunitný systém, ktorý nedokáže fungovať tak, aby ochránil telo pred škodlivými vplyvmi z okolia.
LYMFATICKÝ SYSTÉM
Úlohou lymfatického systému je chrániť telo pred škodlivinami prichádzajúcimi do neho zvonka a udržiavať ho v stave čistoty. Nedostatok pohybu, upchaté črevá, preťažené obličky a koža spôsobujú blokovanie celého lymfatického systému, a tým i jeho obmedzenú funkčnosť. Nadmerná konzumácia kyselinotvorných a hlienotvorných potravín ako je káva, čierny čaj, alkoholické nápoje, toxické chemikálie, chemické látky v potravinách - ( herbicídy, pesticídy, insekticídy, hormóny, steroidy, antibiotiká, hliník, olovo, dioxín, acrylamid, aflatoxin, atď. ) stabilizátory, farbivá, umelé cukry, palmový tuk, konzervanty, pikantné jedlá, nadbytok kuchynskej soli, rafinované cukry, rafinované oleje, mliečne výrobky a mlieko plné antibiotík, výrobky z múky a kysnutého cesta (vrátane reklamou označených ako celozrnné), všetky sladkosti, zákusky, cukríky a čokolády spôsobujú okrem obezity aj záťaž pre lymfatický systém a sliznice do takej miery, že príde k ochromeniu jeho činnosti. Tieto „otraviny" spôsobia nadmernú produkciu hlienu, ktorý začne blokovať správne fungovanie a tok lymfatického systému, žliaz a vnútorných orgánov. Ak sa k tomu všetkému pridá každodenný stres, hnev, agresia, hluk, fajčenie, znečistený vzduch, sýtené sladené nápoje, voda tečúca z vodovodného kohútika upravená nadmerným množstvom chlóru, chémia v podobe kozmetiky, predstavuje pre imunitný systém obrovskú záťaž, ktorá vyvolá v tele silnú imunitnú odpoveď a následnú bunkovú autointoxikáciu, čo vedie k poklesu bunkovej aktivity, prípadne bunkovej smrti. Začne to najskôr nenápadne - občasnými ochoreniami horných dýchacích ciest, ktoré zvyšujú frekvenciu svojho výskytu, pridá sa angína, chrípka, upchaté dutiny, astma, rôzne druhy alergií, kožné vyrážky, lupiny, vredy, pľúcne ochorenia, ťažkosti s trávením, a tu už by ste mali spozornieť, pretože tieto ochorenia majú pôvod v preťaženom a upchatom lymfatickom systéme. Majú tendenciu tváriť sa neškodne, ako úplne bežná život neohrozujúca choroba, ktorú stačí vyležať a o pár dní s pomocou antibiotík je po nej. Ale zdanie môže klamať. Možno vám bude chcieť niekto nahovoriť, že je normálne trikrát v roku liečiť angínu, dvakrát chrípku a od prvých jarných slnečných lúčov sa dopovať liekmi proti alergii. Ale nie je! Opakovanému vzniku týchto ochorení má zabrániť imunitný systém. Ak tak neurobil, niečo s ním nie je v poriadku. Skrátka nefunguje. A podávaním liekov, ďalších chemických látok, mu vôbec nepomáhate na ceste k zlepšeniu jeho funkčnosti. Dostávate sa do začarovaného kruhu chorôb, liečby, rekonvalescencie, oslabeného imunitného systému, ktorý potom vedie k vzniku rakoviny - zhubných nádorov.
DETI A CHOROBY
Toto teda zdraviu rozhodne nepomáha!
Smutným obrazom našej doby sú choré deti. Dospelí, zvlášť rodičia, akoby si ani neuvedomovali svoju zodpovednosť za zdravie svojich detí. Až 95 % detí je vedených k zlému a nezdravému životnému štýlu, z čoho je asi 50% detí nadmerne obéznych. Majú doslova precukrovaný život, chýba im pohyb, fyzická aktivita, kontakt s prírodou, nemajú osvojené stravovacie návyky, nepravidelne a nezdravo jedia, pri jedle sa ponáhľajú a rozptyľujú sa vizuálnymi vnemami z televízie, mobilných telefónov a tabletov, pričom zabúdajú jedlo poriadne požuť a tým naštartovať jeho trávenie. Dospelí sa tvária, akoby nevedeli, že do detí pomaly vpravujú jedy v podobe sladkých a slaných pochutín plných farbív, stabilizátorov, konzervantov, dochucovadiel, solí a cukrov, lejú do nich litre sladených nápojov a džúsov, voľný čas trávia vo fast foodoch a obchodných domoch, medzi hlavnými jedlami, ktoré majú mimochodom tiež veľmi ďaleko k zdravej strave, ich zásobujú kilami zákuskov, sušienok, čokolád, čokoládových tyčiniek, kysnutým pečivom, chlebom, čipsami, chrumkami a inými lákavo vyzerajúcimi jedmi. Prirodzený pohyb a šport nahradili počítačmi, mobilmi, tabletmi a inými technickými výdobytkami súčasnej vedy. Kam zmizli spoločné detské hry na dvoroch, v záhradách, stratila sa družnosť rovesníkov, vymizla spolupatričnosť, schopnosť detí vymýšľať, spolu sa hrať, riešiť konflikty a prirodzene sa vyvíjať v kolektíve seberovných. Okrem fyzického zdravia je totiž veľmi dôležité i zdravie psychické a to sa v izolácii domova v obklopení technických hračiek získava ťažko. Ak dieťa potom vážne ochorie, alebo sa u neho prejaví rakovina, rodičia hľadajú toho, kto je zato zodpovedný. Hádžu vinu na všetko okolo nich, genetiku, spoločnosť, svet, ale máloktorý z nich si uvedomí, že choroby sú len odpoveďou na zlý životný štýl. Môže to zájsť až tak ďaleko, že žiadna zo známych prírodnoliečiteľských metód už nedokáže ozdraviť choré bunky i telo. Ak sa u detí začne s užívaním chemických liečiv, dielo skazy sa dokonáva. Častá liečba antibiotikami vedie k rezistencii mikroorganizov, na ktorých odstránenie z tela sa potom užívajú ďalšie a silnejšie antibiotiká. Takto si ľudstvo pestuje odolné baktérie, ktoré spôsobujú vážnejšie ochorenia, na liečbu ktorých vyvíja stále silnejšie lieky spôsobujúce ľudskému organizmu stále väčšiu záťaž. Môj názor na užívanie chemických liečiv je známy, som proti ich užívaniu a rovnaký názor som našiel i v mnohých odborných lekárskych článkoch a štúdiách venujúcich sa tejto problematike.
ČO SPÔSOBUJÚ CHEMICKÉ LIEKY
Trochu sa pristavím pri myšlienke, ako sa môže choré telo liečiť pomocou chemických látok. Telo ochorie, pretože imunitný systém dovolil mikroorganizmom rozšíriť sa v ňom. Imunitný systém nepracuje, pretože telo a on s ním je plné toxických látok, chémie a jedov. Organizmus môže byť nejakým spôsobom už prekyslený, telo to musí neustále upravovať, imunita nefunkčná, nevie teda zvrátiť chorobný stav, ktorý sa v ňom spustil. Do takto oslabeného tela a nefungujúceho ochranného systému vpravíte v podobe liekov ďalšie chemické látky, teda jedy. Tie majú jedinú úlohu, potlačiť symptómy ochorenia, ale neriešia jeho príčinu. Navodia v tele pocit úľavy, znížia napríklad horúčku, ktorá je napriek nepríjemným pocitom, ktoré ju sprevádzajú, pozitívnym znakom fungovania imunitného systému, človek sa začne cítiť lepšie a dokáže fungovať ďalej. V konečnom dôsledku to však pri takomto systematickom ničení vlastných tkanív organizmus nezvládne a zrúti sa, nastane bunková smrť. Choroby a rakovina majú opäť zelenú! Ak sa teda človek dostane až do tohto štádia, je to často výsledok nevedomosti, možno hlúposti, rozmaru, neochoty, či neschopnosti počúvať vlastné telo. Jeho šance na uzdravenie prudko klesajú, šanca vyliečiť sa, je slabá.
HLAVNÉ PRÍČINY ZDRAVOTNÝCH PROBLÉMOV
Najmä toto má za následok vznik mnohých zdravotných problémov. Ak sa nepodarí očista tela od splodín a zvyškových kyselín v čase medzi dvoma jedlami a najmä v noci, väzivo v našom tele je čoraz preťaženejšie kyselinami a latentná acidóza sa zmení na akútnu. U väčšiny ľudí je prekyslenie organizmu bežným a trvalým stavom, ktorý sa stáva základom pre vznik rakoviny a všetkých ochorení, ktoré potrebujú najmä nezdravé a kyslé prostredie. Dôkladná očista od prebytočných kyselín a toxínov vedie k telesnému a psychickému zdraviu.